Usługi

Podłogi techniczne

Podłogi techniczne (podniesione)

Podłogi podniesione

Jest to nowoczesne rozwiązanie, które idealnie nadje się do stosowania wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba okablowania różnego rodzaju pomieszczeń, np. stanowisk pracy. Są odpowiednie dla wszystkich powierzchni użytkowych, gdzie konieczny jest bezpośredni dostęp do przestrzeni podłogowej na całym obszarze. Doskonale nadają się do wnętrz takich jak: przestrzenie „open space”, biura, sale szkoleniowe i konferencyjne. Do pokrycia tego typu podłóg można zastosować wiele różnych wykończeń – od paneli, marmurów i gresów,  aż po wykładziny dywanowe. Stanowi to duży atut tam, gdzie zależy nam na estetyce miejsca pracy. Podłogi podniesione są genialne w swojej prostocie, mocuje się je na wysokości około 10 – 20 cm (czasem nawet 1 m), co pozwala na przeciągnięcie wszelkiego rodzaju okablowania dołem wszędzie tam, gdzie zaistnieje taka potrzeba. W pomieszczeniach typu serwerownie, rozdzielnie elektryczne, centrale telefoniczne i wszelkiego rodzaju pomieszczenia techniczne istnieje zazwyczaj konieczność instalacji większej ilości okablowania, niż w przeciętnych wnętrzach biurowych. Dlatego poziom, na jakim można zainstalować taką podłogę, nie jest stały. Dopasowuje się go odpowiednio do potrzeb danego miejsca. W tak zagospodarowanej wolnej przestrzeni można ulokować nie tylko przewody. Jest to również doskonałe miejsce na systemy gaszenia, media czy instalacje klimatyzacyjne. Jedną z zalet tego typu podłóg jest prosta możliwość demontażu, przez co bez większego wysiłku uzyskuje się dostęp do ukrytego na co dzień okablowania. 

 

Wiodącym producentem podłóg podniesionych jest włoskie przedsiębiorstwo TOPFLOOR. Umiejscowione nieopodal Rzymu fabryki w procesie produkcji korzystają z najnowocześniejszych urządzeń do produkcji tego typu posadzek. Włoska firma dysponuje także własnym laboratorium, gdzie codziennie pod okiem fachowców podłogi sprawdzane są systemem kontroli jakości dla produkcji i handlu systemów podłóg podniesionych ISO 9001:2000. 

Firma IS NETWORKS zajmuje się kompleksowym montażem podłóg podniesionych. Nasi pracownicy służą również pomocą doradczą, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla konkretnych pomieszczeń. Przy budowie podłóg używamy: przepustów kablowych, kratek wentylacyjnych, przenośników przyssawkowych oraz pochyleń i schodów, które dopasowujemy do wysokości i wielkości całej instalacji.

  • Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial